ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК ЄДНОСТІ: ЯК НЕ ВЕСТИСЯ НА МАНІПУЛЯЦІЇ ТА ЗАЛИШАТИСЯ ЗГУРТОВАНИМИ
6 жовтня о 12:00 учні 5-9 класів разом з учителями і батьками взяли участь у Всеукраїнському уроці єдності національного проєкту із медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики.
«В умовах російсько-української війни медіаграмотність — це питання ледь не національної безпеки. Для Міністерства освіти і науки це важливо ще й у контексті розвитку реформи Нової української школи, яка закладає засади компетентнісного навчання. Становлення медіаграмотного учнівства — це одне із пріоритетних завдань цієї реформи. Тож цей урок — чудова нагода для учнів, батьків, учителів обʼєднатися в символічному акті для того, щоби розвивати навички критичного мислення й медіаграмотність», — сказав Ігор Хворостяний, генеральний директор директорату шкільної освіти МОН.
Під час уроку глядачі дізналися як протидіяти соціальним стереотипам, хто такі боти і тролі, як розумно споживати інформацію, як не піддаватися маніпуляціям та протидіяти дезінформації.
Учні 6-А класу (класний керівник Мазняк Г.В.) після уроку активно обговорювали питання уроку, ділилися своїми враженнями, наводили приклади дезінформації, з якою їм приходилось зустрічатися, взяли до уваги лайфгаки медіаграмотності.
Підсумком уроку стала тест-гра, яка складалася з 7 запитань. Учні 9-го класу (класний керівник Бєлєвцова О.І.) успішно пройшли тест, відповіли на всі запитання правильно і отримали масу позитивних емоцій від участі в цікавому і дуже пізнавальному уроці.
В кінці уроку Валерія Ковтун, керівниця національного проєкту медіаграмотності «Фільтр», повідомила про анонсований сюрприз, а саме про проведення Всеукраїнського конкурсу «Репортер» для учнів 9-11 класів, які мріють про професію журналіста і запросила до участі всіх бажаючих.
Дякуємо організаторам проєкту! Чекаємо на нові цікаві уроки з медіаграмотності!
![](https://scontent.fhrk7-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/386984166_1566236930575514_4654140002972305220_n.jpg?stp=dst-jpg_p480x480&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=4c1e7d&_nc_ohc=LaWr4KM9hnkAX-Fslxx&_nc_ht=scontent.fhrk7-1.fna&oh=00_AfBwNJoJDmg8li1DcNlMoEgybmDWrqtKyLgVAqKOfq15PQ&oe=6525EC32)
![](https://scontent.fhrk7-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/387114220_1566236933908847_4392630050184418845_n.jpg?stp=dst-jpg_p480x480&_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=4c1e7d&_nc_ohc=wXACOdhQCZUAX_EHxrU&_nc_ht=scontent.fhrk7-1.fna&oh=00_AfCdNwZnkFJKSHhs7atO4z8PSERfOuja5X4_5L_qlsyg1g&oe=6524E1E6)
![](https://scontent.fhrk7-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/387086018_1566236947242179_4593125620136652209_n.jpg?stp=dst-jpg_p480x480&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=4c1e7d&_nc_ohc=UWKTh604S0oAX_ry9px&_nc_ht=scontent.fhrk7-1.fna&oh=00_AfCYFTge4IbQKcLk08TL7_dNKSZHv0irt2GblF4JiV5kyQ&oe=65252A68)
![](http://kochetok.chuguev-osvita.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/7.jpg)
![](http://kochetok.chuguev-osvita.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/9.jpg)
![](http://kochetok.chuguev-osvita.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/10.jpg)
![](http://kochetok.chuguev-osvita.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/11.jpg)
![](http://kochetok.chuguev-osvita.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/12.jpg)
![](https://scontent.fhrk7-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/387145163_1566237037242170_7427138183224446024_n.jpg?stp=dst-jpg_p480x480&_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=4c1e7d&_nc_ohc=rc0RxhNwzusAX8SZUWg&_nc_ht=scontent.fhrk7-1.fna&oh=00_AfBQPrF8cbe_Bs6fxzDQb51XUGR-zG2MHv6XEu8WtmH6pA&oe=65253B1B)