День української писемності та мови
9 листопада українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови.![??](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8b/1.5/16/1f1fa_1f1e6.png)
![??](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8b/1.5/16/1f1fa_1f1e6.png)
Це свято започаткували ще у 1997 році, коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови у консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».![✍️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t69/1.5/16/270d.png)
![✍️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t69/1.5/16/270d.png)
![☝️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc7/1.5/16/261d.png)
Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав.![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7b/1.5/16/1f61e.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7b/1.5/16/1f61e.png)
Однак, попри це, з кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську в соцмережах. Ба більше, цього року ВР ухвалила проєкт закону про українську мову, який передбачає обов’язкове використання державної мови в органах державної влади, місцевого самоврядування та інших публічних сферах суспільного життя.
![❗️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td7/1.5/16/2757.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t43/1.5/16/1f970.png)
Шануймо, прославляймо та популяризуймо українську мову!
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6e/1.5/16/1f49b.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc5/1.5/16/1f499.png)